2017-09-05
Šventė, kuri kviečia bendrauti ir geriau pažinti vieniems kitus


Jau tapo gražia tradicija kiekvienų metų rudenį, Sostinės dienų metu Vilniuje, Katedros aikštėje, organizuoti respublikinę neįgaliųjų bendruomenės mugę-koncertą – šventę „Tau, Vilniau!“. Šį renginį nuo 2003 metų organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, o jį šiais metais globojo Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Renginys dalinai finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, rėmėjų lėšomis. Iš šios šventės išaugo ir po Lietuvą pasklido neįgaliųjų bendruomenės mugės-koncertai „Būkime kartu!, kurios šiais metais buvo integruotos į Utenos ir Jurbarko rajonų bei Klaipėdos miesto kultūros renginius.  

 

Šventė „Tau, Vilniau!“, kuri šiais metais organizuojama jau tryliktą kartą – tai galimybė neįgaliesiems iš visos šalies susiburti kartu, bendrauti, keistis patirtimi ir pristatyti visuomenei kūrybinius, meninius pasiekimus. Šiame renginyje tradiciškai dalyvauja apie 2000 dalyvių iš daugiau kaip 100 skirtingų organizacijų. Su neįgaliųjų bendruomene visą dieną bendravo ir jai talkino Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, Pasieniečių mokyklos kursantai, Vilniaus miesto moksleiviai. Renginio pradžioje visoje Katedros aikštėje skambėjo muzika ir liejosi geros emocijos – vyko koncertas „Sveiki, gyvi sveteliai!“, kuriame talentus demonstravo šokėjai, muzikantai, aktoriai. Na, o scenoje įvyko net 20 koncertinių pasirodymų – tai geriausi neįgaliųjų meno mėgėjų kolektyvai, tokie kaip liaudies teatras „Mimika“, kolektyvas „Skambanti tyla“, folkloro ansambliai ,,Ramočia“ ir „Temela“, neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras, kapela ,,Nu, lekam“, tautinių šokių kolektyvas „Šimtažiedis“, o taip pat puikieji, profesionalūs muzikantai – Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, diksilendas „Sweetband“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo grupė, populiari daininkė AURĖJA, kiti neįgalieji ir sveikieji atlikėjai. Atidarymo metu organizatorių vardu visus susirinkusius pasveikino draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė, renginio globėjas Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Vilniaus m. savivaldybės Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Violeta Podolskaitė. Renginį vedė populiarus atlikėjas Jurgis Brūzga. Arkikatedroje Bazilikoje buvo aukojamos Šv. mišios, kurios buvo verčiamos į gestų kalbą. Mugėje darbus eksponavo ir pardavinėjo nagingieji neįgalieji amatų meistrai, namudininkai iš įvairių Lietuvos regionų. Kareiviška koše šventės dalyvius šį kartą vaišino mūsų bičiuliai – ARMY DAY komanda, o laisvalaikio promogomis pasirūpino VšĮ „Sveikas miestas“.

 

Renginio dalyvių neišgąsdino lietus, tad vilniečiai bei miesto svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti nuotaikingų kaimo kapelų pasirodymų, šauniai pasilinksminti.

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams už gerą nuotaiką, kūrybiškumą, entuziazmą. Taip pat dėkojame renginio globėjui – Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui ir visiems rėmėjams už geranorišką paramą.

 

LSKD „Guboja“ informacija


Renginio akimirkos čia