2017-12-20
2017 m. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas Klaipėdoje


Štai ir baigiasi 2017-ieji, pamažu jau galima “užversti” dar vieną Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos “Guboja” Klaipėdos krašto atstovybės veiklos puslapį, bet prieš tai būtinai reikėtų trumpai apžvelgti, - ka gi per tuos jau besibaigiančius metus nuveikė, ką į jį “įrašė” Klaipėdos m. neįgaliųjų meninės raiškos studija „Guboja“? Kaip sekėsi įgyvendinti 2017 m. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą Klaipėdoje, finansuotą Klaipėdos miesto savivaldybės ir vykdytą kartu su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija “Guboja”?

O nuveikta tikrai nemažai, - bet visų pirma reikėtų paminėti tai, kad mūsų “minčių generatoriaus, lyderio bei idėjų banko” - Vaidos Butautaitės dėka, su nemenku pasisekimu, pradėjome organizuoti bei vykdyti socialinę – meninę akciją “Muzika tamsoje”, kurią net 14 kartų matė įvairių visos Lietuvos miestų bei kaimelių bibliotekose, bažnyčiose, mokyklose ir poliklinikose susirinkę žiūrovai. Šios akcijos vykdymui bei tobulinimui buvo “mestos” beveik visos Klaipėdos m. neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Guboja“  užsiėmimus lankančiųjų neįgalių vaikučių bei suaugusiųjų pajėgos, aišku, - darbuotojai su savanoriais taip pat neliko nuošalyje, jie dainavo, grojo, vaidino bei kitaip prisidėjo prie šios puikios akcijos.

Meninės saviraiškos būrelį lankantieji neįgalieji per 2017 metus dalyvavo įvairiuose renginiuose, lankėsi  koncertuose, nemažai dėmesio skyrė lietuvių liaudies tradicijoms, išmoko ne vieną lietuvių liaudies dainą, klausėsi jų pačių sukurtų pasakų, dalyvavo būrelio dalyvių poezijos popietėse. Buvo paruoštas kalėdinis spektaklis, lankytąsi Ievos Simonaitytės bibliotekoje organizuotuose edukaciniuose užsiėmimuose. Kaip minėjo nenuilstanti šio būrelio vadovė Vaida Butautaitė, - vykome ir į išvykas, kad kuo daugiau sužinotume ir išmoktume, intensyviai bandėme formuoti tvirtą komandą, kuri tiki ir pasitiki, kuri noriai siekia bendrų tikslų, ieškojome taleningų žmonių, o tiksliau, - kiekviename dalyvyje atradome talentą ir kryptingai jį ugdėme.

Draugijos “Guboja” Klaipėdos krašto atstovybės ansamblis “Pajūrio spalvos”, vadovajamas Alberto Burbos, per praeinančius metus toliau tobulino neįgalių kolektyvo narių muzikinį tarpusavio supratimą, atlikėjų meistriškumą bei stiprino pasitikėjimą savo jėgomis, lankytos parodos, koncertai. Buvo ruošiamas naujas ansamblio repetuaras, ieškojome mums naujo, kiek akustiškesnio skambesio, bandant groti beveik vien tik akustiniais instrumentais. Savo atliekamais muzikos kūriniais koncertuose kolektyvas džiugino neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” auklėtinius, Klaipėdos miesto globos namų gyventojus, ansamblio nariai kartu ar atskirai koncertavo “Muzika tamsoje” renginiuose, be to, aktyviai dalyvavo neįgaliųjų nacionalinio “Spalvų muzikos” orkestro veikloje, kūrybinėse dirbtuvėse bei orkestro koncertuose ne tik Klaipėdoje, bet ir Jurbarke, Druskininkuose, Vilniuje.

Mažiausieji mūsų lankytojai visus metus intensyviai mokėsi pažinti “spalvų muzikos” metodikos vingrybes bei grojimo sintezatoriumi ar fortepijonu subtilybes, mokėsi susikaupti, mažiau jaudintis bei gražiai elgtis scenoje. Keletas mažųjų mūsų atstovybės ugdytinių dalyvavo IV-ąjame respublikiniame jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkurse-festivalyje “Perliukai”, o dainininkas Gustas Šukys šiame konkurse iškovojo trečią premiją.

Esame tikri, kad 2017-siais suteikėme neįgaliems žmonėms, gyvenantiems Klaipėdos mieste, kokybiškas meninių gebėjimų lavinimo ir asmens asistento paslaugas. 26 įvairaus amžiaus neįgalieji žmonės,  lankydami Neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Guboja“ būrelius bei gaudami asmens asistento paslaugas, turėjo geras sąlygas meninių gebėjimų, savarankiškumo ugdymui, asmenybės tobulėjimui, patraukliai meninei, kūrybinei veiklai.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos “Guboja” Klaipėdos krašto atstovybės

Nuotraukos