2018-10-30
“Mažosios gubojos” dalyvavimas Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus edukacinėje programoje


Daugiau nei dvidešimtmetį veikiančio neįgaliųjų dienos užimtumo centro „Mažoji guboja“ lankytojai nuo rugsėjo vidurio iki spalio pabaigos kiekvieną trečiadienį žingsniavo į Taikomosios dailės ir dizaino muziejų. Čia vyko edukacinė programa lankytojams su negalia „Kūrybos terapija“. 

Pirmąjį užsiėmimą susipažinome su porcelianu. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie „baltojo aukso“ atsiradimą, jo gamybos paslaptis, aprodė įstabius, muziejuje saugomus, porceliano dirbinius. Kūrybinių dirbtuvių metu kiekvienas dalyvis specialiomis priemonėmis dekoravo porcelianines lėkštutes. 

Nuėję į muziejų antrą kartą patekome į „Kaukių balių“: apžiūrėjome dviejų šimtų metų senumo puošnius balių rūbus, aksesuarus bei kitus daiktus. Kūrybinėse dirbtuvėse kūrėme savo mylimą gyvūną vaizduojančią kaukę. 

Trečioji edukacija vadinosi „Atvirukas modernių gobelenų motyvais“, jos metu pamatėme šimtmečio laikotarpio lietuvių tekstilininkų kurtus darbus. Per edukacinį užsiėmimą susipažinę su modernistinio laikotarpio gobelenais, gratažo technika kūrėme gobeleno kompozicijas-atvirukus. 

Ketvirtąjį kartą apsilankę muziejuje, sužinojome, kas yra karulis. Apžiūrėjome įvairius papuošalus, seges, pakabukus ir patys iš molio pagaminome pakabuką-karulį, po to dekoravome jį spalvomis.  

Penktas trečiadienis buvo skirtas skrynučių gaminimui. Kiekvienas dalyvis pieštukais dailino kartoninę dėžutę, taip paversdamas ją gražia skrynele.  Muziejaus darbuotojas aprodė senovines skryneles, papasakojo apie praeitų amžių papročius. 

Paskutinė, šeštoji edukacija buvo skirta susipažinimui su verpėjų piktogramomis. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie verpsčių gaminimą, apie jų puošybą ir simbolinę reikšmę. Edukacinio užsiėmimo metu susipažinome su senovinėmis piktogramomis ant verpsčių bei įkvėpti raižinių grožio kūrėme grafinius antspaudus.

„Mažosios gubojos“ lankytojai buvo labai patenkinti visais užsiėmimais. Dėkojame Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus darbuotojams už šaunią edukacinę programą.


Neįgaliųjų dienos užimtumo centro „Mažoji guboja“ informacija


Nuotraukos