Naujienų archyvas

2010-09-01
Baigiamieji vasaros akordai

Rugpjūčio 15-21 d. Druskininkuose vyko tradiciniai muzikiniai mokymai, kuriuose dalyvavo 52 neįgalieji ir jų vadovai iš Vilniaus, Šiaulių, Alytaus, Druskininkų, Kupiškio, Luokės. Muzikinių mokymų tikslas – neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro veiklos užtikrinimas, dalyvavimas tarptautiniame profesionalių muzikų renginyje  – „Muzika be sienų“.
„Muzika be sienų“ – tai tarptautinis pianistų, kamerinių, fortepijoninių, improvizacinių ansamblių, koncertų fortepijonui su kameriniu orkestru konkursas-festivalis, kuriame kasmet dalyvauja įvairaus amžiaus muzikos atlikėjai iš Lietuvos, Rusijos, Ukrainos, Danijos, Švedijos ir kt. Šiais metais konkursas-festivalis Druskininkuose vyko 10-tą kartą. Nuo pat šio konkurso-festivalio pradžios, LSKD „Guboja“ dalyvauja jo organizavime, pristato jame gabius neįgalius muzikos atlikėjus ir kolektyvus.

Plačiau »
2010-09-09
Dailės muzikos akcija „M.K. Čiurlionio etiudai“

Gražią rudenišką ir saulėtą rugsėjo 9-ąją į Vaikų dailės galeriją sugūžėjo gausus būrys akcijos dalyvių. LSKD „Guboja“ Druskininkų skyriaus socialinė darbuotoja Diana Lukošiūnaitė labai originaliai pristatė M.K. Čiurlionio kūrybą, paskaitė keletą Lietuvių autorių sukurtų eilėraščių pagal menininko paveikslus. Vedančioji taip pat paragino visus atsipalaiduoti, įsiklausyti į skambančią muziką, pajausti, kaip suskambę akordai įsuka mus į spalvų jūrą, ir pabandyti tas spalvas perteikti piešinyje. O kūrybai buvo suteiktos įvairios meninės priemonės bei plati erdvė: galerijos salės ir kiemo teritorija. Keletas merginų panoro piešti Druskonio ežero pakrantės vaizdus, kuriuos taip pat labai mėgo didis menininkas.

Plačiau »
2010-09-10
Šotokan karatė - žmonėms su negalia!

Seniai žinomas ir propoguojamas teiginys, kad kovos menai, taip pat ir Šotokan karatė, (Shotokan karate) yra tinkami visiems. Šį kovos meną kultivuoja ir darželinukai, ir garbingo amžiaus sulaukę žmonės. Bet kuo dar šiandien Lietuva skiriasi nuo kitų Europos šalių, tokių kaip Vokietija, Ispanija, Serbija ir kt.? Į šią, iš pirmo žvilgsnio plačią, galinčių užsiimti karatė mokinių kategoriją vis dar nėra įtraukiami žmonės su negalia.

Plačiau »